NOVÉ ÚSTECKÉ PŘEHLEDY

 

Jseš návštěvník     

Pravidelné rubriky
Vážení čtenáři,
Nepravidelné rubriky
a a

úvodník
program - obsah
linka veřejné důvěry
pozvánka do kina
bylo, je či bude...
primátoři
hvězdné okénko
ledárna
náš tip na výlet
zoo
káráme & chválíme
ústecké hospody
rozhovor
státní vědecká knihovna
činoherní studio
demo recenze
naše soutěž
vaříme s jirkou
kontakty
odkazy

hlavní strana

    pouze v krátkosti. V posledním měsíci tohoto tisíciletí došlo pouze k několika nepodstatným událostem. V Holandsku oficiálně povolili smrt, vzdor horšímu celofederálnímu sGóre hlasů mají v USA nového BUŠE a ten se prý začíná učit zeměpis se zaměřením na výslovnost (např. Slovinsko není Slovensko), u klokanů v BUSHI hoří, hovězí s nákazou B. S. E. by jedl snad jen šílený vůl, Grebeníčkův kluk pořád tvrdí, že ten jeho taťka za nic nemůže, Kajínek taky, bývalý člen KGB A. Putin se zadumal a v dumě prosadil znovuoživení stalinsko-ruské hymny....
    Každým dnem se tedy můžeme přesvědčovat o tom, že se za dobu 2000 let na planetě Zemi v podstatě nic nezměnilo. Ježíš byl tehdy údajně přibit na kříž, což mělo tu výhodu, že si lidé mohli jednak začít odpočítávat letopočet se znamínkem "+" a jednak prosit tohoto nejznámějšího PIERCERA za odpuštění všech špatností, kterých se dennodenně dopouštějí.
    V dalším tisíciletí mají lidé relativní šanci se polepšit. Oprávněně se však obávám, že se svých "vymožeností" nikdy nezřeknou. Díky výfukovým plynům se zimní měsíce začínají podobat letním, vraždíme se navzájem (mnohdy i zcela zbytečně), krade se i to, co nám nepatří, lžeme si navzájem, nečistíme si večer zuby, povídáme si už pouze s PC, závidíme si i naprosto nezáviděníhodné věci, podvádíme nejen svá opačná, ale i stejná pohlaví, koukáme se na televizi, jsme cyničtí, rasističtí, důvěřiví, kouříme, jsme povrchní, trapní, hysteričtí, sobečtí, intelektuálští, opilí, oškliví....
    Nejen popel takto nasypaný na hlavu, ale i kultura (!) a sport (?) by nám mohly dopomoci k určitému NADHLEDU nad pouhým zlomkem těchto vyjmenovaných nectností. S tímto ušlechtilým záměrem vstupují i naše Přehledy do třetího tisíciletí. Chceme pro VÁS zůstat i nadále stejně SROZUMITELNÍ, jako tomu bylo doufáme doposud. Lidově řečeno to znamená abstrahovat a distancovat se od teatrálních gest politického devótního póvlu, paralyzovat infiltraci zfetovaných idiotivních televizních enšpíglů, latentně postižených Alzheimerovou nemocí, demytizovat archaicky rigidní pohled na svět jako takový, rigorózně komparovat dobro se zlem, v rámci lokálního patriotismu se implicitně o některých věcech raději ani nevyjadřovat, poukazovat na nihilizující mravní depravaci, programově bořit ortodoxní konvence, odtabuizovat téměř všechna tabu patriarchálně autoritářské kultury, napomáhat k transformaci z vnější mechanizace života k mechanizaci vnitřní, stát se imaginačně alter egem každého čtenáře, nebát se sémantické kompatibilnosti a konotovat spíše pocit komična. Zkrátka a dobře - KONOTOVAT Vám všem!
    Bohužel zde není kvůli reklamě dostatek místa k vyjádření toho, co vlastně chceme. Chceme ale v podstatě pouze jedno - VAŠE DOBRO.

TV KOUTEK - TV KOUTEK
CHABAŘOVICE FEST 7.
NOVÁ BYSTŘÍLNA
Zapomenutý generál Eduard Kadlec
Rozhovor s lékařem
CYKLOTOUR
Roman Holý vzpomíná

Archiv:

 

Hodně štěstí přeje za redakci J. B. Š.

Copyright © 2001 KK & UKP'98