NOVÉ ÚSTECKÉ PŘEHLEDY

 

Jseš návštěvník     

Pravidelné rubriky
L KÁRÁME & CHVÁLÍME J
Nepravidelné rubriky
a a

úvodník
program - obsah
linka veřejné důvěry
pozvánka do kina
bylo, je či bude...
primátoři
hvězdné okénko
ledárna
náš tip na výlet
zoo
káráme & chválíme
ústecké hospody
rozhovor
státní vědecká knihovna
činoherní studio
demo recenze
naše soutěž
vaříme s jirkou
kontakty
odkazy

hlavní strana

L KÁRÁM svého bývalého zaměstnavatele jedné nejmeno-vaného ústecké firmy (KANCEL) zabývající se prodejem sortimentu jedné velmi známé japonské spo-lečnosti (TOSHIBA) za to, že nám (ÚSTECKÉ KULTURNÍ PLATFORMĚ 98') do konce loňského roku neu-hradila částku za otištěnou reklamu v zářijovém čísle NÚP. Nicméně vzhledem k tomu, že v této firmě již nepůsobím a můj duševní stav i stav mého bankovního konta se rapidně zlepšil, považuji, ač nerad, celou zále-žitost za časem odvátou a svému bývalému zaměstnavateli dodatečně vzkazuji: 'STRČTE SI TI PENÍZE NĚKAM!' Děkuji a jsem s pozdravem. Emilio
J Chválím Honzu Kvasničku za jeho dnes již kultovní filmový festiválek KULT, který mě hodně baví. Obdivuji jeho organizační schopnosti, ač zaměstnán, stihl pochystat festival za který se naše teplákové město nemusí vůbec stydět. Přeji Honzovi a jeho spolupracovníkům hodně vůle a síly do dalších let. tukan
L
Kárám všechny ty, kteří si nenašli čas tento festival alespoň jednou navštívit a tím nepodpořili kvalitní akci, kterých je v Ústí tak málo, nepočítaje pochybných produkcí pseudokulturních zařízení jako jsou Doma, Singl, M-club atd., tímto je vlastně taky kárám. tukan
J
Chválím sebe a ještě několik jedinců za to, že nekoukáme každé pondělí na Tele Tele vize Nova a že statečně odoláváme intelektuálním úkazům této stanice. Chválím osobu zodpovědnou za vymýšlení nápa-ditých otázek do Vaší soutěže. A. K.
L Kárám pána ve FOTOKINU na Lidickém náměstí za laxní přístup k zákaz-níkům. Nejsem sama, pro jeho 'ocho-tu' si ho pamatuje kdekdo. A. K.
J Chválím pořadatele i účastníky Entomologického výměnného dne (dříve se tomu říkalo burza) pořádaného 25. listopadu loňského roku v Českých Budějovicích. Nepotěšily mne jenom nepřeberné kolekce hmyzího materiálu, jak domácího, tak velmi exotického, nepotěšily mne jenom bezkonku-renčně nízké ceny, kdy za kvalitní exempláře bylo požadováno méně než za aušusová tikající béčka a céčka nabízená vietnamskými trhovci, ale největší radost mi udělali lidé, kteří své úlovky či výpěstky nabízeli. Je příjemným překvapením, přijdete-li někam, kde vám nikdo nic nevnucuje, každý si s vámi rád promluví o lovu či chovu těch kterých exemplářů a nabízí vám množstevní slevy jen proto, abyste i vy měli toho jejich endemita ve sbírce. Za jedinou věc by se dali vystavovatelé mírně pokárat, a sice za velké množství nabízených chráněných druhů. Ale na druhou stranu, jak říkáme my věci znalí lovci - když máš příležitost - tak se neubráníš. (neu)
L Kárám toho idiota, který zakázal používat u výměnných setkání názvu burza a poručil tyto burzy nazývat výměnnými setkáními. (neu)
J Chválím firmu Kittl & spol., která mi promptně a diskrétně zavedla do mé půdní vestavby nejen plyn, ale i vodu a tu i zkorigovala do tvaru útulné koupelny. Zvláštní pochvalu zaslouží zejména mistr vodních děl, jistý pan Miroslav Perner. (neu)
L Kárám již po několikáté sám sebe, za to, že jsem se ale opravdu nevhodně choval v ordinaci doktorky Ch. (dříve K.) v Duchcově. Byl jsem drzý na sestru, jíž se za to touto cestou omlouvám a sypu si popel na hlavu, já zatracené hovado a blbec. Nejsem hoden čistit mauzorakev masového vraha Lenina a stydím se a stydím a stydím a taky se omlouvám a omlouvám. (neu)
L Kárám blby, kteří mají neustálou potřebují něco, co je pevně dáno, komentovat. Proto bych chtěl pochválit svého kolegu Alúpána za pohotovou odpověď hňupovi navštívivšímu produkci teplického Planetária. Kolega jeho skupinku vybídl slovy: 'Zde si můžete odložit svršky'. Rádoby vtipný teenager jej doplnil: 'Tak my si tu odložíme spodky.' Kolega Alúpán jej však uzemnil slovy: 'Třebas i krále'. (neu)
L Kárám jednoho svého souseda a ještě jednoho jiného svého souseda, německého státního příslušníka, kteří spolu těsně před Vánocemi vyrazili krást stromky. Při vší nehezkosti tohoto činu to bylo chytré - policajty by nikdy nena-padlo, že Němec u nás bude loupit krásnou jolku. Nakonec však žádné neukradli, pouze za přítomnosti lesníků uskutečnili nucený prořez a tak si své stříbrné jedličky z CHKO Labské pískovce poctivě odpracovali. A příště Vám povyprávím tu o Perníkové chaloupce. (neu)
J Chválím kolegu Emília za nápad (kvůli sepsání článku) sledovat 24 hodin TV Nova, zároveň jej ale kárám za hazard. Vždyť by se to na něm mohlo škaredě podepsat! Uvidíme. Na svěrací kazajku či věnec 'Spi sladce' času dost. (eks)
L Fuck off hajzlíkům, co už zkraje prosince dělaj bordel s petardama a jinejma bouchačkama. I s právama dětí vocaď pocaď! Special fuck off debilům, co jim ty krámy prodávaj'. (eks)
J Chválím studenty, kteří v pondělí 4. prosince 2000 v Praze u Palackýho vybírali penízky na dětskou onkologii. Brali prý i desetníky. Snad jim mých 10 Kč helflo. Žebráci na pěší zóně i jinde nedostali nic. (eks)
JL Že hvězdného redakčního kolegu h.R.v.N. (coby moderátora Besedy ČMPS) přepadla skleróza i kapka alkoholu a místo Skyline nazval hvězdu večera 'hovady' (což, ostatně, proved i jiným), vem čert. Že si to Skájlájn nenechali líbit a ozvali se, chápu. Ale proč proboha hrabě na jejich reakci odepsal tak tvrdě? Nekárám, jen mne to mrzí. (eks)
J Chválím ústecké Muzeum za uspořádání výstavy dětmi vytvořených vánočních stromečků, ozdob, figurek betlémů a jiných záležitostí s vůní františka. Jen trochu nechápu, že žádné z dítek na akci do musea nedoneslo pokémona v čapce Santa Clause. Nebo ano? (eks)
J Podle Emíliovy recenze na novou Madonnu soudím, že se u ní celkem slušně udělal. Proto i já se právě chystám k soustředěnému poslechu CD 'Music'. Jen víc tak skvělých alb v době, kdy ejds na každym rohu číhá! (eks)

TV KOUTEK - TV KOUTEK
CHABAŘOVICE FEST 7.
NOVÁ BYSTŘÍLNA
Zapomenutý generál Eduard Kadlec
Rozhovor s lékařem
CYKLOTOUR
Roman Holý vzpomíná

Archiv:

 

Copyright © 2001 KK & UKP'98