NOVÉ ÚSTECKÉ PŘEHLEDY

 

Jseš návštěvník     

Pravidelné rubriky
NOVÁ BYSTŘÍLNA
Nepravidelné rubriky
a a

úvodník
program - obsah
linka veřejné důvěry
pozvánka do kina
bylo, je či bude...
primátoři
hvězdné okénko
ledárna
náš tip na výlet
zoo
káráme & chválíme
ústecké hospody
rozhovor
státní vědecká knihovna
činoherní studio
demo recenze
naše soutěž
vaříme s jirkou
kontakty
odkazy

hlavní strana

   Milí čtenáři, v dnešním čísle, vpravdě prvním ve třetím tisíciletí přicházíme s fungl novou rubrikou vtipně nazvanou Nová Bystřílna. A kdo v ní bude vlastně bystře střílet? Nikdo jiný než Vy, milí čtenáři. Na myšlenku otevřít tuto rubriku nás přivedl proslulý externí moderátor TV NOVA pan Ivan Berka. Nedávno si totiž zavzpomínal na téměř stejnojmennou rubriku (jmenovala se pouze Bystřílna) jež se měsíc co měsíc objevovala v prorežimním nesamizdatovém časopisu Pionýr. V každém čísle tohoto časopisu byla uveřejněna fotografie, k níž měli čtenáři vymyslet pokud možno co nejvtipnější text. Vítěz byl po právu odměněn, což bude i v případě naší nové rubriky, neboť jí navazujeme na tradici někdejšího Pionýra, jelikož v naší redakci jsme tak trochu takoví pionýři lidských duší. V případě naší odměny se nebude jednat o odměnu věcnou, s jejichž odbytem má například pro výrazný nezájem výherců velké potíže pan prezident Šerý z Naší soutěže, ale o ohodnocení finanční. Čili: Ten, kdo k připojené fotografii vymyslí nejvtipnější komentář či bublinu, bude jednak zveřejněn v únorovém čísle NÚP a v redakci si bude moci vyzvednout nemalý obolus, jakožto ohodnocení své duševní aktivity. Nu a na závěr malé zavzpomínání na původní Bystřílnu v Pionýru přímo z úst populárního moderátora Ivana Berky: 'Když jsem byl malý hoch, kupoval jsem si s oblibou dětský časopis Pionýr, jako si teď lidé kupují NÚP. Byla to pro mne tehdy jediná studnice moudrosti a vědění, jako jsou dnes pro mnohé NÚP a mé zprávy na NOVĚ. Dokonce jsme jednou měli společné rodinné sezení, při kterém matka navrhla, že bychom měli dát mé tři ročníky Pionýra 76 - 78 svázat do tuhé vazby. Nakonec k tomu však bohužel nedošlo, dodnes je mi to trošinku líto. Jednou jsem spatřil v mém oblíbeném časopise v rubrice Bystřílna (předchůdkyně Nové Bystřílny) snímek jakéhosi vandráka ležícího v lese. K této situaci se ani snad nic vtipného nedalo vymyslet, nicméně má matka mne přiměla abych do Pionýra zaslal tuto větu: Ještě 10 minut na to zlatý kapradí. Ani tehdy jsem se tomu moc nesmál, nepochopil jsem matčin vtip, ale kdo z nás se v té době nemusel ohnout…"
   Tolik tedy Ivan Berka k původní Bystřílně, my se však bát nemusíme, fotografie v NÚP budou natolik žertovné, že nemůže být v žádném případě o nápady nouze. Takže teď už jen stačí sednout si a psát své odpovědi. Ať již přijdou dopisem, pohledem či e-mailem, označte je prosím čitelným nápisem NOVÁ Bystřílna.

P. S.: Samozřejmě nemůžeme pokládat za správnou odpověď, pokusí-li se nějaký filuta poslat k námi přiložené fotografii v článku již publikovaný text: 'Ještě 10 minut na to zlatý kapradí.'

TV KOUTEK - TV KOUTEK
CHABAŘOVICE FEST 7.
NOVÁ BYSTŘÍLNA
Zapomenutý generál Eduard Kadlec
Rozhovor s lékařem
CYKLOTOUR
Roman Holý vzpomíná

Archiv:

 

Pro čtenáře NÚP h.R.v.N. a Ivan Berka

Copyright © 2001 KK & UKP'98