úvodník 
  program - obsah 
  pozvánka do kina 
  bylo, je či bude...I. 
  bylo, je či bude...II. 
  bylo, je či bude...III.
  primátoři 
  hvězdné okénko 
  káráme & chválíme 
  státní vědecká knihovna 
  demo recenze 
  profily ústeckých kapel
  nová bystřílna 
  zoo 
  kontakty 
  odkazy 
  podporují nás 
  návštěvní kniha

 
   

Jste návštěvník

Kde natankovat
v Ústí n. L.?

novinky z kultury na severu Čech

HOKEJ V ÚSTÍ N. L.

Ústí nad Labem - aktuální zpravodajství

KULTURNÍ OBZOR - informační servis o kultuře na Litoměřicku

Počasí v Ústí n. L.

 

 

L KÁRÁME - CHVÁLÍME J

 
L
  
Kárám ústeckou MHD, kde doposud nepochopili, že časový odstup 3 minuty mezi autobusy 11 a 17 na Střekově a pak 15 minut mrazu na zastávce je prostě pěkně na houby. Přitom 17ka nemá s žádným jiným autobusem tak dlouhou společnou trasu. Taky 13. 11. stále nemá aktualizovaný obrázky na webu (www.dpmul.cz). To je vzkaz pro ty nadšence, co měněj JŘ 3x ročně a stejně blbě. Asi začnu jezdit načerno. Uniboom (uniboom@volny.cz)
L  Milý studente Martine Nosku, přečetli jsme si Vaše pokárání v Ústeckých přehledech (11/01 - pozn. red) na naši adresu. Dovolte nám, abychom na to reagovali. Cena kopií archiválií je dána ceníkem Ministerstva vnitra, který je pro nás závazný a vychází z jejich historické hodnoty a skutečnosti, že se při kopírování značně poškozují. Nejedná se tedy o cenu papíru do kopírky. Snažíme se vyjít vstříc požadavkům badatelů, ale zároveň máme zodpovědnost za zachování archiválií i pro budoucí generace. Studium v badatelně archivu je pro Vás, Vaši přítelkyni a další naše i zahraniční badatele bezplatné! Pokud někdo z Vašich pedagogů po Vás a Vaší přítelkyni požaduje kopii archiválií, nechť Vám na ni laskavě přispěje. Různých grantů, z nichž lze kopírování financovat, získávají Vaši učitelé víc než dost. Za Archiv města Ústí n. L. (www.mag-ul.cz/magistrat/odbory/archiv/archiv.htm) Lenka Mottlová (archivusti@volny.cz)
J  Chválím jednoho přehledáře, že vydržel poslouchat moje opilecký kecy na skvělým koncertě kapely Ahmed má hlad a zároveň se mu tímto omlouvám. J. M. (rudolfmuller@iol.cz)
L  Kárám autora (-ku, popř. kolektiv autorů) reklamní malby Eurotel nalézající se na zdi jednoho památného domu na ústeckém Mírovém náměstí (poblíž 'Mekáče'). Těžko určit, zda byl autor (-ka, popř. kolektiv) při jeho tvoření pod vlivem alkoholu, či jiných látek, výsledek však působí značně 'ujetě' (zhuleně, vypitě, resp. přímo debilně). Je tedy otázkou času, kdy autorovi (-ce, popř. kolektivu) dovolí zohyzdit další místa našeho takhle už dost ohyzdného města? Zlatý graffiťáci, ty to aspoň uměj! Emu
LJ  Chválím organizační systém Státní Severočeské vědecké knihovny (www.svkul.cz) Ústí n. L. za to, že mi neumožnil nahlédnout do starších ročníků časopisu Rock a pop, protože se tyto nacházejí kdesi v archivu ve Vaňově. Mohl jsem si proto ve studovně vědecké části prolistovat kompletní svazky 'Playboye' a všechna svázaná čísla společenské drbny 'Xantipa' a tím zapomenout na to, proč tam vlastně jsem. Přineslo mi to hluboký zážitek. Škoda že, neměli 'Leo a Hustler'. Zašel bych častěji. Oni se ale určitě polepší. PAN KLOBOUK (pan-klobouk@volny.cz)
J  Chválím prezidenta ČR Václava Havla za nekompromisní, nebojácný a (nejen pro něj) bolestný projev ke Státnímu svátku 28. října 2001. Není divu že se to NĚKOHO dotklo, a že se potrefený husy vozvaly. Kdo že bude příštím prezidentem, pane profesore? (eks)
J  Zdravím. Vždy, když si čtu vaše 'kritiky' ústeckejch nalejváren a dojdu ke slovíčku, pro lidstvo mnoho znamenajícímu: 'záchod', přijdou mi na mysl dámské toalety (i tak se to dá říct) na Panče (restaurace Panorama, pro ty, v čirém ústeckém slangu se nepohybující), které jsou bohužel v politováníhodném stavu. Nuže, můžete se přesvědčit. Při vstupu na vás dýchne zajímavě různorodý pach (a pořádná zima), vezmete si hajzlpapír, kterej tu a tam chybí a máte na výběr: ze tří záchodů není jeden k dispozici vůbec (označen cedulkou 'nepoužívat'), druhej nesplachuje, ačkoli je používán (?!) a třetí má dveře bez kliky, takže nejdou zavřít (resp. jdou, ale jak se pak dostat ven?). Takže na hospodu značně velkou a hojně navštěvovanou... je to docela blbý, ne??? S pozdravem…Marfushka (Marfushenka@seznam.cz)
L  Kárám jistého Kokiho z ústeckého baru Kladívko za to, že během afterparty Mezinárodního jazzfestu bezdůvodně - a navíc přímo fyzicky - napadl mého kamaráda Jirku. Se zlou se ovšem potázal. Jiří byl vychován drsným prostředím Krásného Března a nebýt toho, že jsme obě práčata včas roztrhli, byl by mu pořádně zvalchoval špeky! Za to, jak se chová ke svým hostům, kteří mu ten večer notabene způsobili slušný finanční vývar, by si Koki zasloužil, aby mu někdo minimálně ukradl mobil. Jdi se bodnout, tatrmane! S pozdravem... Vojta.d.n.a. (vojta.dna@volny.cz)
J  Chválím Českou televizi za jeden z posledních odvysílaných dílů cyklu Předčasná úmrtí Otakar Batlička - Mýtus nebo skutečnost? Nejen že mi tento pořad připomněl autora, jehož knížky jsem spolu s literaturou Foglara, Vernea, Trosky, Maye, Svobody a Šolochova jako kluk rád četl, ale navíc o něm prozradil i mnohé neznámé. Pobavilo mě třeba zjištění, že Ota jako hoch vedl partu, která v Praze z jakési skály střílela z praku po vorařích kozí bobky, nebo jak byl jednou za trest zavřen do kabinetu, kde pak z nedostatku jiné činnosti měnil popisky u školních exponátů. Děkuji Ti, ty naše telko (někdy maková)! (eks)
JL  Moje milá redakce, dovolte opět pár připomínek: Po obdržení Přehledů odložím všechny zajímavé novinky a časopisy a začnu studovat můj oblíbený plátek - a to od začátku. Tentokráte byl pan Pichlík trochu jemnější a dokonce měl jeho úvodník 'ducha'. Profesorka zpěvu Jitka Švábová se bohužel nenarodila u nás, ale v Ústí nad Orlicí. Ale on si toho možná nikdo nevšimne. Zaznamenala jsem nejméně dva dotazy (pokud jste si je z propagačních důvodů nevymysleli) na možnost kontaktů a oznámení nových skupin a akcí - to je potěšující a svědčí to o vzrůstající popularitě přímo evropské úrovně našich Přehledů. Chválím, že u mých primátorů byly dva snímky, které jsem neměla a tudíž nemohla poskytnout k tisku - dr. Umlauft a Schörner. Lid má rád průvodní obrázky. Ke str. 47 (11/01) - kárání osob převážně starší provenience: k těm patřím i já, ALE mám názory těch mladších. Nikdy neblokuji krajní sedadla, ač ještě nosím francouzské hole a těm, kteří to dělají (ať kvůli stáří či nepohodlnému sezení kvůli tloušťce i u mladých) se snažím dát zdvořile najevo, že bych si ráda přisedla. Nevšimla jsem si, že by si ti starší dávali zavazadla vedle sebe proto, aby si u nich nikdo nesedl, to ne. Do řad těch mladých uvedu zážitek z autobusu č. 11 před několika měsíci: přistoupila jsem ve Všebořicích do zcela zaplněného autobusu. Nikdy se neženu na sedadla pro zdravotně postižené a použiji to, které je nejblíže. Ale žádné nebylo volné. Stoupla jsem si u dveří a držela se tyčky, pár stanic domů jsem dojela tedy ve stoje, protože se nikdo z převážně mladého osazenstva autobusu nezvedl. Jen jsem zaslechla (což mě pobavilo) hlas nesoucí se vozem: 'Vole, jsou tady důchodci s berlema!' - tím veškerý zájem a slušnost skončil. Tolik tedy trochu na obranu té starší provenience, taky jsou mezi nimi slušnější. Zdraví... Helena Borská
L  Kárám Velvet klub Teplice za absenci webových stránek a za poskytování neúplných informací pro ÚKP. Luky (komin@chmi.cz) PS: dík za kontakt
L  To by si ani Toscani nedovolil! Jestli jste ještě tento billboard v ulicích města neviděli, tak vězte, že opravdu existuje. Dovolila si ho vylepit firma, která prodává jakési ledové kafe. Že se dočkám něčeho, co mi bude připomínat peklo, které se odehrálo 11. září v Novém Yorku, to se dalo čekat. Že to bude podáno reklamní formou, jsem netušil. Ten, kdo se odvážil zneužít lidského neštěstí ke komerčním účelům, by zasloužil, aby mu Usáma a spol. s r. o. formou teroristického útoku zlikvidoval půlku rodiny, včetně babiček. A na to, že tyto hyeny věnují z každé prodané lahve (do konce roku 2001) jednu korunu, jim seru a určitě nejsem sám. Lidi nekupujte to!! PAN KLOBOUK (pan-klobouk@volny.cz)
J  Na interfermeži jsem si listoval novými Přehledy: po minulém, poněkud dietnějším čísle se mi zdá být (to listopadové - pozn. eks) opět velmi svižným. Nečekal jsem, jaké haló vyvolá aféra Hynek a mobil, kterou jsem již v minulém čísle sledoval s okem mírně vytřeštěným a spodní čelistí pokleslou. Mějte se znamenitě. Radek Diestler v. k. (radekd@muzikus.cz)
L  Velmi důrazně kárám zakomplexovanou, nasranou, namyšlenou, arogantní, sprostou, nenormální a nemorální pinglici z knajpy SKLEP (Horova ulice). Jak se chová k lidem, to sem opravdu v živote nezažil. Léčit si svoje problémy na hostech, to se fakt nedělá! Aby se mě podělanej pingl ptal, 'co jsem dokázal ve svym životě'????? A to jsem si chtěl jen objednat panáky! Sorry, ale nikdy nikdo mě v tom vašem pajzlu neuvidí! PS: Pane majitel, měl byste si uklidnit svůj personál, ale doporučoval bych vám ho komplet vyměnit!!!!!!!!!!!!!!!!! JAKUB + kolektiv spolunasranejch
JL  Chválím kapelu ROMANO JILO, která v oči ústecké cestující veřejnosti vstoupila ve známost jedním z popsaných sedadel (např. trolej č. 57 směr Předlice), kde uvádí: 'KALO - kytara, spev, JAREK - basa, spev, FRANTA - klavesi, HONZA - bici, DAJKO - spjev.' Hezký, a co takhle domluvit koncert na některé ze základních škol? Uměleckých, samozřejmě. Emu
L  Kárám Alláha, který k velké radosti Bin Ladina v Novém Jorku/Kvíns 'sundal' z nebe další letadlo. Tolik mrtvých… (eks)
JL  Chválím okresního kulturního referenta a znalce folku všeho druhu Strnada R. za odvahu, se kterou se nečekaně - tj. více, než po ročním váhání a pohříchu toliko písemně - vyznal z hluboké lásky k naší kapele (NÚP, listopad '01, str. 56). Díky, Mistře!!! Díky, Z. Nejedlého chrabrý následovníče!!! Odměnou Tě co nejsrdečněji zveme na další čistě folkovou akci, kterou pořádáme společně s formacemi ZEN a Doxichtu dne 13. 12. v Kladívku (určitě se vlezeš). Málo platné, slovo odborníka mi bude milým a bezprostředním zážitkem; pro děvčata se totéž stane dlouho očekávanou stimulací k novému pracovnímu zápalu. A mezitím piš, hochu - piš! Psaní je skvělou medicínou na plíživá traumata z dětství (jenom to nepřežeň, ať nám do koncertu ze samé píle neeksneš)... JB & KRISTÝNA
L  Kárám všechny konstruktéry bunkrů, včetně jejich pomahačů, jako je osádka výstavní síně Emila Filly v UL. Tudy cesta nevede. Zbyněk S.
L  'HEZKEJ VEČER, PŘEJI!' Jednoho večera jsme se rozhodli, ze půjdem na koncert do Kladívka. Večer začal v pohodě, nálada dobrá, nejdřív jsme dali pár pivek (3) v Kulturáku a kolem 22 hodin jsme spokojeně zamířili do Kladiva. Když jsme tam přišli, končila zrovna kapela ZEN a tak jsme byli rádi, že stihneme aspoň BAŤA A KALÁBŮF NĚŽNÝ BEAT. Ale co se stalo? Vešli jsme dovnitř, rozhlídli jsme se a vidíme asi jen 20 - 30 lidí. Ok, vše v pohodě a tak jsme šli k baru a chtěli jsme si dát piváka, načež drsnej pingl na nás hnedka vysypal, že žádný pivo nebude, dokud nezaplatíme vstup. To se nám zdálo docela nenormální, ale budiž. Stane se. Po nás ho ale nikdo nechtěl a nás opravdu vůbec nezajímá, že u dveří do Kladiva nikdo nestál, nikdo po nás nic nechtěl a já osobně sem teda nikde nezažil, abych si sám od sebe šel vyhledat výběrčího. Dobře, pingla bych tedy překous, ale dva typy, kteří s tím neměli vůbec nic společnýho už opravdu ne! Shodou okolností se jednalo o zpěváka a trumpetistu kapely Mladí a neškodní (!!!sorry, že jmenuju kapelu, je to nevýznamný, ale mě je prostě nesympatická a chci, aby každej věděl o koho se jedná!!!!!) Hned jak slyšeli pingla se s námi dohadovat, začali machrovat a hrát si na šéfy, kterejm celý Kladívko patří a dělat z nás patnáctiletý smrady. Ok, vypadám na 15, ale 15 mi neni a nenechám si srát na hlavu kecy od zakomplexovanejch kokotů, kteří si svoje problémy léčí chlastem. Jim je opravdu úplný hovno do toho, že já si jdu spokojeně na koncert a že nejdu v první řadě najít někoho (nevim koho) komu mam dát ty posraný papíry, kterejm se řiká prachy! Ok, odešli sme pryč, protože s vychlastanejma mozkama se asi ani dohodnout nedá! Nejen, že Kladívko přišlo o své návštěvníky, ale přišlo taky o peníze, ze kterých mohlo pokrýt určitě nemalé náklady na cestu kapely z Mělníka. Bylo nás 8, tak si klidně spočítejte, kolik bychom tam nechali. Ještě bych chtěl upřesnit, proč o tomhle píšu. Tak si třeba představte, že na tento koncert přijde třeba Jan Novák, vysokoškolák z Prahy. Proboha, co si pomyslí???? Když se jde bavit a místo zábavy na něj začnou machrovat arogantní blbečci???? Je jasný že si pomyslí, že to je pojebanej podnik a už ho tam nikdo nikdy neuvidí!!!! Chlapi (teď mam na mysli ty dva tupce), měli byste si uvědomit, že Kladívko je pro všechny lidi bez rozdílu a nejen pro Vás!!!! PS: Původně jsem chtěl vlastně jen pokárat saxofonistu z této kapely a ostatní členy upozornit, že mají ve svých řadách 'obecního nácka'. Přijde mi dost divná jedna věc. Tehdy jsme si v Kladívku zpívali text od pražské kapely Peneři Strýčka Homeboye, kterej zní: 'Hlasujem proti zasranejm náckům' a on přišel a začal se děsně hněvat a řikal (kromě nadávek), že je bejvalej nácek!!! Chlapče, ty neznáš přísloví 'PRO PRAVDU SE ČLOVĚK ZLOBÍ'? HLASUJEM TOTIŽ PROTI TĚMTO ŠMEJDŮM jako jste vy!!! Nekažte pověst tohohle města!!! S pozdravem MARTIN NOSEK, marticek@houba.info (případným zájemcům rád sdělím i svou adresu)+ Jakub Jeník, Michael Nosek, Petr Hrdlička, Jirka Brokl, Martin Kulczynski, Markéta Kreisingrová a určitě i další...!!!!! Ta adresa proto, abyste věděli, komu a kam máte přijít rozbít držku, blbečci! FUCK YOU!!!!!!!
JL  Chválím Emila za to, že píše recenze na koncerty, na kterých vůbec nebyl. Nemohl nám udělat lepší reklamu, než když naší kapelu označil za jazzově nasládlou. Spíš nasmrádlou, ty vole! Konik (vojta.dna@volny.cz)
JL  Chválím mobilní číslo 0603-349 697 za příjem všeobjímajících zpráv typu: ':-)))' a '* * * * * * * Davej pozor na techto 7 andilku po cely 1 tyden a nevymazavej je. Oni ti prinesou stesti. Posli je 7 hodnym lidem dal.' Napíšeš i jméno, nebo už navěky zůstaneš pouze 10timístnou cifrou? Emu
L  Při svých toulkách po ústeckém centru, ve snaze něco chutného posvačiti, neustále narážím na naprosto totožné obchůdky se stejně nejedlým sortimentem (takové ty všelijaké hmoty obalené strouhankou atd.). Kárám proto jejich snahu o rozdílnost tvarů nabízených ohavností. Je to marné, já již vám nenaletím a moje kolegyně Léňa také ne!! ddr (zddr@volny.cz)
L  Kárám Marfushu, pro ní vhodná přezdívka, za to, že si pustila pusu na špacír před vedoucím či šéfem restaurace DOMA (asi chtěla někomu dokázat, že je někdo - s malým en). Díky ní, byla jedna 'zapšklá a znuděná ženština' (mimochodem s nudným dítětem), propuštěna ze zaměstnání. Žalobníček žaluje, pod nosem si maluje. Ty tam toho musíš mít načmáráno dost a dost. Přeju ti, aby si byla propuštěna stejným způsobem jako tato servírka - to jest - díky žalovníčkům jako si ty!!! Marek Fiala
JL  Nerad, ale kárám svou drahou sestru Lenku (Eli, familiérně Pizizubku), kterážto je shodou okolností i sestrou skutečnou. To se vám jednoho sobotního odpoledne probudim ze sodovkového komatu, abych zjistil, že můj dlouhá léta pomocí Chemoprenu při životě udržovaný kartáč (familiérně Řepomyl) na vlasy (řepu, mařenu, dečku apod.) jaksi zmizel... nadobro v popelnici, bez jakéhokoliv práva na obhajobu. Jenže náhradu za něj sem nikdy nesehnal a těžko kdy seženu. Sestra se, po mé matce ustřihnuvší mi kvůli hluku kablik od věže, stala druhým členem rodiny, který si za svůj čin sluší být veřejně pokárán. Chválu si zatím vysloužil pouze můj otec, jenž mne v mých snad už dospělých letech vzal na Kanárské ostrovy. (A v lednu do Alp...?). Emu
L  Kárám agenturu W z Olomouce. Jde zřejmě o spolčení hlupců, neb mi udělili literární cenu, konkrétně 'Olomoucký tvarůžek bronzový', aniž by své rozhodnutí konzultovali s paní H. B. Chyba! Mohlo se dostat na jiné, nadanější. No - nepovedlo se. Ale já slibuji, že i přesto budu - já, omedailovaný - svým méně slavným redakčním kolegům odpovídat na ulici na pozdrav. Když jinak nedaj… (pic) (jpichlik@centrum.cz)
  J  A opět chválím ČTv. Ve své nejsledovanější sérii dokumentů Cestománie se tentokrát vypravila jen 60 km od Ústí, do Drážďan. Že o nich vše víme eště z častých výletů za bolševika? Blbost! Schválně, víte kde vynalezli podprsenku, kde udělali první krém na boty, zkonstruovali první fotoaparát - zrcadlovku a vymysleli filtr na kávu? No jasně, právě TAM! (eks)
JL  Chválím naše ústecké městské černé polucisty za to, že jsem se v nich nezklamal, neboť opět prokázali, jací to jsou drsní chlapci, mající v kebuli asi marmuládu. Tuto sobotu (3. 11. 01), kterouž jsem trávil jak jinak, než pracovně mimo domov, se jala má drahá choť pořídit velký nákup a jsa pevně rozhodnuta, že milion těžkých tašek nebude nosit přes celé sídliště, zaparkovala v zákazu zastavení před vchodem do našeho skrovného činžovního obydlí. Až potud je to průser mé ženy, což uznávám. Odnesla tedy ten nákup a na zpáteční cestě do auta odnášela velkou televizi, kterou se chystala odvézt. Jenže v tu chvíli nevěřícně zírala na dvojici městských polucistů, jak s drsným výrazem v tváři obíhají naše auto a zuřivě gestikulují, což chápu, neboť souvislou řeč nelze očekávat. A podle vzoru amíkovských trháků, ten větší byl hodný polucista a ten menší skutr byl zcela nečekaně zlý, až agresivní polucista s koltem proklatě nízko. Carramba. Pustili se do mé manželky křížovým výslechem a pobaveni sledovali, jak je ta televize těžší a těžší a... No, nebudu zdržovat, skončilo to pokutou padesát Korun českých a totálním zhroucením mé ženy, která nechápavě sledovala, jak se po jejím odjezdu tito muži v černém můžou smíchy posrat. Já tedy jenom ve skrytu duše doufám, že se jim v těch slipech něco hnusnýho objevilo. A tak si říkám, že vlastně žijeme ve šťastné zemi, která má tak bodré černé polucisty, čímž se nejen naše ženy mohou cítit mnohem bezpečněji. A já si dávám závazek, že budu pracovat i v neděli, čímž vám chlapci dám prostor, kdybyste se snad zase chtěli bavit při tak náročné a vyčerpávající službě a odevzdám tak i více daní, ze kterýchžto vlastně žijete. Avšak obávám se, že z marmulády se mozek nevysráží.Punpa (webmaster@nd2001.com)
J  Chválím Marfushku za to, že chválí Konika! Konik (vojta.dna@volny.cz)
J  Chválím Tomáše Janíka (obci rockerské známého jako Jazzáka) pracujícího na kočkovském Hydrometeorologickém ústavu v ÚL, že mne pomocí zpráv na mobajl informuje o povšimnutí si hodných úkazech 'tam nahoře'. Viz. eSeMeSka z 3. 11.: Dnes vecer je na obloze zajimavy a pomerne vzacny ukaz - zakryt planety Saturn Mesicem. Saturn (jasna hvezda) zmizi za levym okrajem Mesice ve 22:06 (tezko patrne) a opet se objevi na prave - zapadni, neosvetlene strane Mesice ve 23:12. Tento vystup by mel byt pozorovatelny lepe a potrva asi 3/4 minuty. Snad to bude videt i pouhym okem, ale je lepsi pouzit jakykoliv maly dalekohled. Vzdalovani obou teles jiz bude videt lepe. Vse ale zalezi na pocasi. Tomas J. Emu
L  Kárám HVĚZDÁRNU A PLANETÁRIUM v Teplicích (www.teplice-city.cz/hap/Hap.htm) za to, že jsem se jako idiot se svým malým synkem vypravil v neděli (18. 11. 01), za krásného smogového počasí, na promítání pohádky, načež provozovatelé HVĚZDÁRNY na tuto akci, která mimochodem byla presentována nejenom v NÚP, s čistým svědomím hodili bobek. Místo pohádky jsme se tak akorát mohli dívat na zamčenou branku a procvičovat se v mačkání zvonku. S pozdravem... Karel (kalo@rosekranz.cz)
JL  Chválím paní Helenu Borskou za brilantní vystižení rozdílu mezi mnou a Emiliem. Skutečně - já a ňákej lev salonů! Vždyť já nechodím ani na plesy, krkám, občas mluvím o hovnech a guláš žeru lžící! Taky strkám lidem někdy prst do konečníku, jak trefně podotýká kolega -hrvn-, ale to musím 1) v rámci své profese a 2) zvládnout sám, jak podotýká Eva, družka kolegy -hrvn-, rovněž trefně. Je mi líto, kolegyně, že jste musela úvodník začínat 3x. (Povedlo se aspoň na to třetí?) Původ názvu Janských Lázní můžu vysvětlit osobně, jestli se někdy potkáme, když jste se to tedy vlastně nedozvěděla. A nedělejte si hlavu s tím, že zjevně nemáte Werichův 'smysl pro nesmysl' - jste úúplně no-mááá-nííííí!!! Každej nemůže bejt magor jako já! Co s tím? No snad kandidovat úspěšně do městské rady a zarazit ty dotace. Nebo do rady redakční (není třeba, neboť v této již drahný pátek regulérně zasedá, viz tiráž - pozn. šéfred.) a zarazit MĚ. Budiž volno! A pozor na str. II - přeskočit! Je tam úvodník. Pokud se přeskočit nepodaří, lze jako účinné antidotum použít četbu něčeho vskutku exaktního a nezávadného. Velmi vhodný např. Telefonní seznam, Kuchařka naší vesnice nebo Návod k obsluze pračky Zanussi Superjet 2000. Tam vás nezarmoutěj. S kolegiálně zvednutým ukazovákem… Hroch Salonů (pic) (jpichlik@centrum.cz)
JL  Kárám JBŠ a NEU, že se nedali odchytit na akci 'KRATKODOBÝ ODCHYT' v MEETFACTORY v Praze Holešovicích (UŽASNÝ PROSTOR!), a chválím Luďka Markse, že vážil dlouhou cestu TAMTÉŽ a přednesl některé ze svých temných básní. spoon (atelier_spoon@atlas.cz)
J  Znovu chválíme posledně 6tičlennou partu brigádnic-skládaček (+ jednoho brigádníka-řezače), kteří v úterý 30. listopadu od cca 12.00 do cca 20.00 složili, sklepali, sešili, zohýbali a vořízli náklad čítající cca 3.200 výtisků. A ani u toho tentokrát moc nekecali. Sice nám zas vylemtali skoro všechno kafe, ale za těch 8 hodin fyzicky docela náročnýho 'arbajtu' se to dá lehce PŘEHLÉDnout... (red)
L  S posledním měsícem t. roku také naposledy kárám jistého herce Davida 'Mandragora' Švece majícího u mne takřka roční sekeru ve výši 2.000,- Kč. Myslím, že v letech dalších nemá cenu kazit si náladu právě jeho jménem, proto řikám: 'Davide strč si ty prachy někam…!' a čtenáře tímto 'zjevem' přestávám znepokojovat (doufám). Emu


K

 

 

Archiv:

 


Copyright © 2001 KK & UKP'98