HOKEJ V ÚSTÍ N. L.

KULTURNÍ OBZOR - informační servis o kultuře na Litoměřicku

Počasí v Ústí n. L.

KOLO NEBYLO PODMÍNKOU

Ještě jedna akce byla na programu letošního bohatého kalendáře oddílu SK Cyklotour Ústí n. L. - XIV. ročník Běhu cyklistů, kde vlastnictví kola nebylo podmínkou, se konal první listopadovou sobotu dopoledne, za příznivého i když chladného počasí, v prostředí Střížovického vrchu. Pár přeháněk z posledních dnů udrželo trať v typicky podzimním kluzkém stavu, což byla lehkonohým běžcům jediná překážka. Na všechny nástrahy trati však byli startující upozorněni při podrobném výkladu vedoucím závodu V. Fajtem, který tradičně na startovní čáře nechyběl. Dvoje stopky v rukou hlavního časoměřiče Franty Lamače, který nedávno v plné svěžesti pokořil sedmdesátku (BLAHOPŘEJEME!), svědčily o zodpovědném přístupu - pro případ, že by se sním zastavil čas! Na startu se prezentoval druhý nejvyšší počet běžců. Řada diváků, která byla ohromena atmosférou závodu, přislíbila účast v příštím XV. ročníku. Aktivní běžci však tvrdí, že pravým důvodem jejich rozhodnutí byla existence bufetu s domácí slivovicí na 4. kilometru. Akce měla poprvé výborné technické zabezpečení díky pochopení personálu restaurace Fontána. Na symbolické stupně vítězů zde v kat. do 35 let vystoupil O. Varchola (Povrly) s absolutně nejlepším časem 19:05 min. před P. Štefanikem a T. Soukupem - oba z pořádajícího oddílu. Ve druhé kategorii do 50 let zvítězil P. Hofman z Ústí n.L. v čase 19:48 min. před J. Čepickým z Ústí n. L. a M. Holcrem z Bíliny. Kategorii veteránů nad 50 let pro sebe rozhodl M. Varchola v čase 19:24 min. Za ním se prosadila skupina veteránů z pořádajícího oddílu v čele s J. Růžičkou a F. Řebíčkem. Odměnou všem účastníkům bylo pamětní tričko a dobrý guláš. Cyklistika vůbec nezůstala stranou, protože se velmi brzy se začalo mluvit o nové sezóně. Mir. Konopásek
          NOVOROČNÍ CYKLISTIKA
   Start do nové sezóny začne tradičně první den v roce Novoroční vyjížďkou. Vzhledem k okolnostem, které po bujaré noci nejsme schopni v tento den předpokládat, připravili jsme pro vás trasy s různou délkou a náročností. Je naprosto jedno, které si vyberete, ale nejdůležitější krok, který musíte udělat je přítomnost na uvítacím ceremoniálu. Svým silničním, bikovým, horským, trekovým miláčkům, tandemům či plečkám připravte zimní obutí. U svých těl proveďte zimní zábal, neboť tento den začíná i teploměr na nule. Jaká bude vaše teplotní a výkonnostní křivka v průběhu akce a následně i celém roce záleží pouze na vás. Rok 2002 pro ústecké přátele cyklistiky začíná 1. ledna ve 13:00 hod u kostela se šikmou věží. Po přátelském objetí se vydáme dvěma směry, které budou mít jeden cíl: Restauraci hotelu Palace, jež bude otevřena od 13:30 hod. Těšíme se na vás, rok 2002 je totiž symbolem pro dvě kola. Úspěšný vstup do Nového roku přeje SK Cyklotour.