úvodník 
  program - obsah 
  bylo, je či bude...I. 
  bylo, je či bude...II. 
  primátoři 
  hvězdné okénko 
  káráme & chválíme I.  
  státní vědecká knihovna
  
nová bystřílna 
  ústecké hospody 
  teplické hospody 
  zoo 
  demo recenze
  kontakty 
  odkazy 
  podporují nás 
  návštěvní kniha

 
   

Jste

návštěvník

Kde natankovat
v Ústí n. L.?

novinky z kultury na severu Čech

HOKEJ V ÚSTÍ N. L.

Ústí nad Labem - aktuální zpravodajství

KULTURNÍ OBZOR - informační servis o kultuře na Litoměřicku

Počasí v Ústí n. L.

U SPORTOVCE


ADRESA: Klíšská ul., 400 01 ÚL - Klíše (na rohu pod Hvězdou/Gastrem, hned vedle drogérky, naproti t-zastávce 52 směr koleje UJEP, plavecká hala Klíše)
PIVO: Staropramen 10° - 12.50,- Kč + 12° - 15,- Kč (rozumná suma, bych řek)
JÍDLO: Žádný velký vyvařování, tak ňák do pohody k pivasu: tlačenka, sekačka, klobása, matesy, utopenec, pivní sýr, česnečka… Letmé pohledy k sousedícím jedlíkům vás možná přesvědčí o hladu, aniž by vám v tu chvíli byl vlastní - natolik lákavě se jednotlivé pokrmy xichtí…
PROVOZNÍ DOBA: PO - PÁ: 11.00 - 21.00, SO + NE: 14.00 - 21.00 (vedení budiž pokáráno za brzkou zavíračku)
KAPACITA: Venku: 4 podlouhlý stoly + (dejme tomu) 4 místa na každý jejich straně, ať se moc neteplíme, že jo = ? Pod střechou u pípy: k 5 barovým posedům bez baru; 1 vedle: +-30 trůnů; 2 vzadu: cca 40 sedátek.
ZÁCHOD: Páni/Men - Mají údajně k dispozici hajzliky dva a to se cení. Cenzor potřeboval jednou, tož ta zadní: 1x chvályhodně vykachličkovaná, tj. snáz omyvatelná, kabinka se vším co potřeba jest ('pejpr, mejdlotekutovačka, utřiprackovačka, ukažmixichtovač'). Dámy/Women - Poudala Janžura, že prej sou na tom podobně a nestěžují si.
PROSTŘEDÍ: Nad pípou svítí velký nápis STAROPRAMEN a stejné slovo najdem na ceduli 'Smíchov - Praha 5'. Pod ní lze vzít fleka na jedné z bar stoliček, lokty (ne)významně opřít o rantl (?) a čumět třeba do zdi. (Ne)výherní automaty přiživují valnou část hospod, nejinak tomu zde. Ve vedlejší místnosti možná potkáte tajemníka Magistrátu UL M. Zemaníka, nad jehož místem se blíže stropní úrovni nachází pár pohárů (ne snad, že by je vyhrál on sám, i když, nikdy nevíte...). Stěny chodbičky ÚSTÍcí do druhé cimřičky oživují černobílé sportovní fotky (např. boxu) a na konci této 'štreky' nachází se (zřejmě) největší pýcha místních: několikero řádně 'jetých' dresů s nápisem SLOVAN a podpisy hráčů (nebo snad štamgastů?), cyklistické/turistické kolo čouhající z rohu, tu a tam u stropu umístěná síťka a především široce-úhlopříčná bTV - proč asi? Celé to mírně evokuje dojem sportovní hospody v Doma a to vč. absence přírodního světla. V těchto měsících je obzvlášť lákavá venkovní teráska s výhledem na frekventovanou silnici a okolí, resp. zvýšená možnost popatřit někoho známýho, léta neviděnýho.
CHARAKTERISTIKA: Řeknu vám to takhle: U SPORTOVCE sem byl v květnu poprvý, ale chystám se tam brzo zas. Důvod? Prozaický: Prostě si mi líbí (ta hospoda, aby nedošlo k mejlce…). Navíc sem tam po dlouhý době potkal tři spolužáky ze základky (Karla, Ivana - viz foto a Janičku) a to čéka potěší. Na klíšské Hvězdě vyrostla další 'dominanta', tak na chvíli (o)pusťte škopek např. Na Hnátě, Žumpě, Cihelně, nebo bufiku Lapačka a zaskočte to vomrknout sem. Nebudete litovat a když jo, zmiňované nálevny se od této nacházejí max. 2 minuty pěšky...
VERDIKT: Chlapci a děvčata, pěstujte si U SPORTOVCE krásná tělata... - dávám 80%, ratatata... Emilio + foto


K

Archiv:


 


Copyright © 2001 KK & UKP'98